image_pdfimage_print

narkotyki - uzależnienie

Narkotyki to silnie uzależniająca substancja, która niestety sieje ogromne żniwo wśród ludzi w każdym wieku. Przyczyny sięgania po narkotyki są różne. Czasami jest to zwykła ciekawość, próbowanie i eksperymentowanie. Czasami są to kłopoty. Czasami wpadamy w złe towarzystwo. Droga do uzależnienia jest niezwykle krótka a linia cienka. Uzależnienie od narkotyków zależy nie tylko od samej osoby, od jej właściwości psychofizycznych, ale także od czynników społecznych, psychologicznych, relacji oraz samego składu i siły narkotyków.

read more

ośrodek leczenia uzależnieńDzisiejszy świat dyktuje nam bardzo szybkie tempo życia. Nie mamy czasu na choroby i ból, chcemy być ciągle sprawni piękni i młodzi. W połączeniu z praktycznie nieograniczonym dostępem do różnego typu medykamentów pojawia się bardzo poważny problem. Coraz śmielej zaczynamy nadużywać leków, zażywamy je nawet wtedy, gdy nie ma ku temu poważnych powodów. Niestety taka sytuacja często narasta do problemu lekomanii.

read more

Uzależnienie od hazardu - siła psychiki

W świadomości wielu ludzi tkwi przekonanie, że uzależnienie może dotyczyć tylko alkoholików. Nic bardziej mylnego. Dziś uzależnienia rodzą się jak grzyby po deszczu i każde z nich jest równie niebezpieczne. Dziś chcielibyśmy się zająć jednym z bardziej powszechnych typem uzależnień, a mianowicie uzależnieniem od hazardu. Jak przebiega i jakimi czynnikami się objawia ta choroba? Zobaczmy sami.uzależnienie od hazardu

read more

Ludzie w dzisiejszym świece narażeni są na wiele pokus. I coraz częściej wpadają w ich sidła poprzez stres i pęd życiowy. Tak pojawiają się uzależnienia. Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu to najlepszy sposób, na walkę z chorobą alkoholową. Przyjrzyjmy się uzależnieniom, które stanowią duże zagrożenie czyli alkoholizmowi i uzależnieniu od internetu.

read more